IFFRIG WELCOMES REMY VAN HEUGTEN

Remy van Heugten won in  2015 een Gouden Kalf voor de film Gluckauf. In hetzelfde jaar werd hij ook bekroond met de titel Beste Regisseur. Op de tweede dag van het filmfestival in Groningen werden filmliefhebbers op een toegankelijke manier betrokken in een interessante interview met de regisseur.

Aan een lange tafel werd Remy van Heugten omringd door enthousiaste en nieuwsgierige studenten. Tijdens de interview omschreef hij zijn visie, deelde hij zijn ervaringen en vertelde hij over de manier waarop hij regisseert. Filmliefhebbers werden geprikkeld actief deel te nemen aan het gesprek. Geen vraag was te gek.


PUBLIEK AAN HET WOORD

“Voor mij komt vorm altijd voort uit de vertelling. Dat is een regie-opvatting, waar je ook anders over kunt denken. Je kunt de vorm voorop stellen, maar dat heb ik niet. Ik heb in mijn werk meer het gevoel dat er een aantal karakters zijn en daartussen verhoudingen. Waarom deze verhoudingen zo gaan en waarom zij zo zijn, daar probeer ik altijd naar te graven.” – Remy van Heugten, Regisseur

DSC_7063


“Je ziet normaal een film en that’s it. Je hoort niet heel vaak de regisseur. Bij beeldende kunstwerken hoor je bijvoorbeeld wel de kunstenaar, maar achter heel veel films hoor je niet de regisseur. Ik ben erg benieuwd naar hoe Remy van Heugten denkt achter de film. Dit is een leuke toevoeging aan het filmfestival.” – Franciska de Beer

DSC_7030


“In juni hadden wij binnen ons bestuur het over een mogelijke samenwerking met het IFFRiG. Wij wilden graag iets leuks organiseren voor onze leden. Na het samen brainstormen kwamen wij uiteindelijk uit op het idee een interview te houden. Wij wilden een bekende  regisseur interviewen. Je komt dan heel snel bij een filmprijs en dan kom je heel snel uit op Remy van Heugten.” Dennis Vos – Studievereniging IK

DSC_7073Advertenties